سرویس و نگهداری آسانسور درغرب تهران
سپتامبر 5, 2018
نصب و سرویس آسانسور در شمال تهران
نصب و سرویس آسانسور در شمال تهران
آوریل 20, 2020

آسانسورهای هیدرولیک :

بهتر است بدانید که در کشورهای اروپایی و توسعه یافته بیشتر از ۷۰ درصد از آسانسورهای ساختمان‌های زیر ۵ طبقه، به صورت آسانسور هیدرولیک و با بهره بردن از این نوع تکنولوژی نوین طراحی، ساخته و نصب راه اندازی  می‌شوند.

درست است که آسانسورهای هیدرولیک اگرچه به نسبت آسانسورهای کششی، دارای محدودیت‌هایی هستند؛ اما مزایای استفاده از تکنولوژی هیدرولیک به قدری بالاست؛ که استفاده از آن را در بسیاری از ساختمان‌های مسکونی و تجاری، به‌صرفه و ارزشمند می‌کند و مردم ترجیح می دهند از این تکنولوژی استفاده کنند.

روش کار آسانسور هیدرولیک

بهتر است بدانید که آسانسورهای هیدرولیکی بر مبنای جک‌های هیدرولیکی کار می‌کنند. کاربرد جک‌های هیدرولیکی تنوع بسیار زیادی دارد.

احتمال دارد که نمونه‌های این جک‌ها را در وسائل کوچک‌تر دیده‌ باشید جک‌های هیدرولیکی از طریق نیروی فشار روغن کار می‌کنند.

کاربرد این جک‌ها در آسانسور هیدرولیک بدین صورت است که فشار روغن از طریق دستگاهی به نام پاوریونیت تامین و به پیستون‌ها منتقل می‌شود.

ساختاری جک‌های هیدرولیکی بدین گونه است که در بخش زیرین کابین آسانسور قرار گرفته و با استفاده از نیروی هیدرولیک، موجب بالا رفتن آسانسور می‌شوند.

این گونه عمل می کند گه پمپ تعبیه شده در پاوریونیت روغن را با فشار زیر پیستون‌های جک هیدرولیک می‌فرستد؛ و به این طریق موجب بالا رفتن آسانسور در ارتفاع می‌شود.

و برای پایین آمدن با تخلیه روغن پیستون‌ها نیز آسانسور به سمت پایین حرکت می‌کند.

برای این که اسانسور دقیقا در یک طبقه به ایستاد با تعیین دقیق میزان روغن تخلیه شده، می‌توان محل دقیق ایستادن آسانسور در هر طبقه را تعیین کرد.

بهتر است بدانید که آسانسورهای هیدرولیکی از نظر محل قرارگیری جک به دو نوع مستقیم و غیرمستقیم تقسیم می‌شوند.

تماس با ما

مزایا و ویژگی‌های آسانسور هیدرولیک

همان‌طور که در ابتدا مقاله گفته شد، آسانسور هیدرولیک دارای مزایای بسیار زیادی است. اولین و برترین مزیت این آسانسور عدم نیاز به موتورخانه در پشت بام است.

این ویژگی باعث می‌شود بتوان این نوع آسانسور را در خانه‌های قدیمی بدون آسانسور نیز راحت‌تر نصب نمود و اجرا کرد.

از مزیت های دیگر این نوع اسانسور می توان به سازه سبک، فضای مورد نیاز محدود و کابین‌های متنوع، از جمله است که موجب برتری آسانسور هیدرولیک به نسبت رقابیش می‌شود.

یک مزیت دیگر از نظر میزان استهلاک و خرابی، باید گفت آسانسورهای هیدرولیکی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده؛ و به نسبت آسانسور‌های دیگر بسیار کم استهلاک‌تر هستند و همین موضوع باعث با صرفه تر بودن این نوع اسانسور است.

برتری دیگر این نوع اسانسور این است که آسانسورهای هیدرولیکی از جمله امن‌ترین آسانسورهای موجود هستند؛ که امکان سقوط در آنها تقریبا وجود ندارد.

یکی دیگر از مزیت های این نوع اسانسور این است که قدرت بالای آسانسورهای هیدرولیکی برای تحمل وزن‌های سنگین است.

در واقع می توان گفت  آسانسور هیدرولیک در ابتدا برای حمل بارهای سنگین در ارتفاعات کوچک طراحی شده بود.

و نکته نهای آسانسور هیدرولیک به نسبت آسانسور کششی، حرکتی نرم‌تر و آرامش‌بخش‌تر دارند.

نصب و راه اندازی آسانسور هیدرولیک در تهران

همچنین مزیت بر تر دیگر این است که هنگام آغاز و توقف حرکت نیز، تکان‌های به شدت کمتری را احساس می‌کنید. از این رو استفاده از آن لذت‌بخش‌تر خواهد بود.

برتری آسانسورهای کششی به نصبت آسانسورهای هیدرولیک در این است که در واقع آسانسورهای هیدرولیکی به نسبت رقیب قدیمی‌تر خود، کندتر حرکت می‌کنند.

و دیگر محدودیت اسانسورهای هیدرولیک در این است که درنهایت برای  ساختمان‌های ۵ طبقه قابل اجرا و استفاده باشند.

این دو ویژگی آسانسور هیدرولیک باعث شده است که این آسانسورها برای استفاده در ساختمان‌های دارای ارتفاع کم بسیار جذاب باشند.

تماس با ما